قفسه پیچ و مهره ایی یا بدون پیچ و مهره؟

قفسه پیچ و مهره ایی یکی از انواع قفسه بندی انبار است که از زمان های قدیم در مکان های مختلف کاربرد فراوانی داشت. این نوع قفسه بندی فلزی طوسی برای کالاهای سبک و کم حجم در اکثر انبارها، فروشگاه ها، مراکز خرید همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.

در مقابل ما قفسه بندی بدون پیچ و مهره ایی را داریم که نوعی ذخیره سازی صنعتی است که بدون مهره یا پیچ و مهره پیکربندی شده است. این نوع قفسه برای مونتاژ آسان طراحی شده است. شما می توانید قفسه های بدون پیچ و مهره را به سرعت و به راحتی تنظیم و پیکربندی مجدد کنید و آن را به گزینه ای همه کاره برای هر انبار یا فضای ذخیره سازی تبدیل کنید. مزایای کلیدی واحدهای بدون پیچ و مهره عبارتند از تطبیق پذیری، پایداری و دوام آنها.

در ادامه این مقاله می خواهیم به استفاده از قفسه بدون پیچ و مهره یا همان قفسه ایزی راک بپردازیم و توضیح دهیم که چرا قفسه بندی انبار بدون پیچ و مهره مزیت های بیشتری نسبت به قفسه بندی انبار پیچ و مهره ایی دارد.

 

قفسه بندی بدون پیچ و مهره چیست؟

انواع مختلفی از قفسه بندی بدون پیچ و مهره وجود دارد. بسته به مواد نگهداری شده روی طبقات قفسه، تیرهای عمودی، تیرهای افقی، ظرفیت مورد نیاز و یکپارچگی ساختاری، یک واحد ذخیره سازی بدون پیچ ممکن است ظرفیت وزن متفاوتی داشته باشد.

قفسه بندی پرچ های سنگین اغلب در فروشگاه های خودرو برای نگهداری اقلام حجیم یافت می شود، اما در گاراژها و انبارهای خانگی به منظور اهداف ذخیره سازی عمومی محبوب استفاده می شود.

 

تفاوت قفسه پیچ و مهره ایی با قفسه ایزی راک

1- در قفسه های پیچ و مهره ایی برای اتصال ستون ها از نبشی های 40 در 40 استفاده می شود که نصب و راه اندازی قفسه را سخت تر می کند اما در قفسه های ایزی راک از ستون های قوطی مانندی استفاده می شود که باعث راحتی در نصب و جابجایی طبقات می شود.

2- عدم استفاده از بازو در قفسه پیچ و مهره ایی منجر به کاهش استحکام و پایداری آن می شود. در مقابل در قفسه ایزی راک از بازو استفاده می شود که می تواند استحکام بالاتری به منظور افزایش ایمنی در انبار ایجاد می کند.

3- طبقاتی که در قفسه پیچ و مهره ایی تعبیه می شوند، تحمل بار آن ها کمتر از 100 کیلوگرم در هر طبقه می باشد اما در قفسه ایزی راک تحمل بار در هر طبقه بیشتر از 200 کیلوگرم است.

4- در قفسه ایزی راک طول دهانه های متفاوتی نسبت به نوع محصولی که نگهداری می کنید را می توانید سفارشی سازی نمایید اما در قفسه پیچ و مهره ایی یک انتخاب از طول دهانه به اندازه 95 سانتی متر وجود دارد.

5- تغییر ارتفاع طبقات در قفسه ایزی راک به دلیل عدم وجود پیچ و مهره، بسیار ساده صورت می گیرد. در حالیکه در قفسه پیچ و مهره ایی تغییر ارتفاعات زمان بر است و همچنین به آچار جهت باز کردن پیچ و مهره ها نیاز است.

6- برای نصب طبقات در قفسه پیچ و مهره ایی نیاز به حداقل دو کارشناس نصب می باشد. اما در ایزی راک شما می توانید به تنهایی طبقات را جابه جا و ارتفاع بین آن ها را تنظیم کنید.

7- جابجایی قفسه ها در پیچ و مهره سخت اما در ایزی راک بسیار ساده است. همچنین مونتاژ و راه اندازی قفسه ایزی راک بسیار ساده انجام می پذیرد.

قفسه بدون پیچ و مهره

کاربردهای قفسه بندی انبار بدون پیچ و مهره

می توانید از انواع قفسه بندی بدون پیچ و مهره برای نگهداری طیف وسیعی از اقلام در اندازه های مختلف استفاده کنید. اگرچه این قفسه‌های سنگین همه کاره را می‌توان برای هر نوع ذخیره‌سازی استفاده کرد، اما عمدتاً در انبارها و کارخانه‌ها استفاده می‌شود.

یک چالش مهم برای مدیران انبار، یافتن بهترین راه برای ذخیره‌سازی کارآمد اقلام است. از آنجایی که قفسه بندی بدون پیچ و مهره کاملاً قابل تنظیم است، می توانید پیکربندی متناسب با چیدمان خاص تأسیسات خود را پیدا کنید. خواه قفسه بندی بدون پیچ و مهره سبک باشد یا قفسه بندی بزرگ و بدون پیچ (فله) با افزایش فضای عمودی، می توانید قفسه بندی خود را مطابق با نیازهای خود سفارشی سازی نمایید.

 

مزایای قفسه بدون پیچ و مهره

این بخش شامل مزایای قفسه های بدون پیچ است که اطلاعات کاملی در مورد مکانیسم و سازه ی آن در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این، با این سیستم ها می توانید مقدار قابل توجهی در هزینه های نگهداری کالا و انبار خود نیز صرفه جویی کنید.

هزینه کار

مهمترین مسئله ای که انبارها در سراسر جهان با آن مواجه هستند، هزینه نیروی کار است. مونتاژ قفسه ها مستلزم سرمایه گذاری هنگفتی است و از بین بردن آن نیز به همین امر نیاز دارد. با کمک این سیستم قفسه بندی بدون پیچ و مهره، افراد می توانند به سرعت آن را مطابق میل خود جمع کنند. قفسه ها بخش مرکزی انبار هستند و بنابراین هر نوع آسیبی می تواند منجر به سرمایه گذاری مجدد در آن ها شود.

راه حل های ذخیره سازی موثر

رونق در تجارت انبار مستلزم سرمایه گذاری در راه حل های پیشرفته ذخیره سازی است. سیستم ذخیره سازی قفسه بندی بدون پیچ کل سیستم های قفسه بندی و ذخیره سازی را متحول کرده است. به گفته کارشناسان، این مکانیسم ها از مکانیسم های سنتی قابل اعتمادتر و موثرتر هستند. این نوع قفسه ها دارای اتصالاتی هستند که نیازی به پیچ و مهره ندارند اما دارای دستگیره هایی هستند که آنها را به هم ثابت می کند.

قابلیت تنظیم

انبارهای صنعتی نیاز به ذخیره سازی سیستم های قابل تنظیم دارند. این قابلیت در این نوع قفسه ها کمک می کند تا فضا را متناوب کرده و مطابق با ترجیحات خود از آن استفاده کنند. قفسه های پیچ و مهره ایی به زمان طولانی برای از بین بردن و دوباره مونتاژ کردن نیاز دارند. بنابراین، سیستم قفسه بندی مدرن یا قفسه بندی ایزی راک بهترین انتخاب است.
اگر به فکر خرید قفسه با مکانیزم مشابه هستید، قفسه ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند. آنها این قفسه ها را در سراسر جهان به شرکت های معروف انبار صادر می کنند.
نصب این قفسه ها به قدری آسان است که نیازی به افراد حرفه ای ندارد. بنابراین، هزینه قابل توجهی را کاهش می دهد که باید تیم های حرفه ای را برای تکمیل کار استخدام کنید. سیستم قفسه بندی بدون پیچ و مهره موهبتی برای سیستم انبارهای صنعتی است و بنابراین صاحبان انبار در سراسر جهان به این از قفسه بندی تمایل زیادی دارند.

مقالات مرتبط

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

سلام!

مشاوره فنی و تخصصی