نحوه افزایش ظرفیت ذخیره سازی انبار

افزایش ظرفیت ذخیره سازی انبار

افزایش ظرفیت ذخیره سازی انبار یکی از مواردی است که در صنایع بزرگ و کوچک مورد توجه است. چرا که در دسترس بودن فضای کافی در انبار تا حد زیادی به رشد اقتصادی و ظهور سریع تجارت الکترونیک کمک می کند.

در اینجا چند ایده برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی انبار شما وجود دارد:

 

کاهش موجودی در دست

از آنجایی که دقت پیش‌بینی در طول زمان بهبود یافته است، شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای می‌توانند مقدار موجودی را کاهش دهند تا فضای ذخیره‌سازی خالی برای محصولات دیگر ایجاد شود. با این حال، اغلب مدیران تأسیسات، کنترلی بر سطوح موجودی ندارند، اما ممکن است اختیار در نظر گرفتن گزینه‌های دیگر مانند تریلر یا ذخیره‌سازی خارج از آن را داشته باشند. هدایت موجودی به حیاط یا یک مرکز خارجی می تواند لایه ای از پیچیدگی، ریسک و هزینه را به عملیات اضافه کند. مشکلات احتمالی شامل کنترل دما و نگرانی های سرقت محموله مربوط به تریلرها و همچنین در دسترس بودن در صورت نیاز برای حمل و نقل است. با این حال، وقتی این تاکتیک‌ها در سیستم مدیریت انبار و مدیریت حیاط مجتمع ادغام می‌شوند، می‌توانند به مدیریت ازدحام کمک کنند.

 

انباشته شدن انبوه

انباشته انبوه می تواند یک رویکرد کم هزینه برای افزایش تراکم ذخیره سازی برای برخی از اقلام با حجم بالا ارائه دهد. مخصوصاً برای انبارهایی با سقف های پایین تر مناسب است. از آنجایی که این یک سیستم ذخیره سازی “آخرین ورود، اولین خروج” یا LIFO است، بیشتر برای محصولاتی که حساسیت کمتری نسبت به چرخش انبار دارند، یا برای اقلام تبلیغاتی یا فصلی که در حجم بالا به فروشگاه های خرده فروشی در مدت کوتاهی ارسال می شوند، کاربرد دارد.
با توجه به روند مداوم سبک وزن برای حمل و نقل موجدار و بسته بندی اولیه، استحکام روی هم چیدن محصولات پالت شده در طول زمان کاهش یافته است، به این معنی که بارهای واحد کالا در بسیاری از موارد نمی توانند به اندازه گذشته روی هم چیده شوند. روند سبک وزن می تواند به کاهش ظرفیت موجودی تبدیل شود و نیاز به قفسه بندی ذخیره سازی برای استفاده کامل تر از فضای انبار عمودی را نشان دهد.

تراکم قفسه بندی انبار را بهبود بخشید

راه های مختلفی برای بهبود تراکم قفسه بندی انبار راک وجود دارد. اولین مراحل معمولی شامل اندازه مناسب، ارتفاع محل پالت و باریک کردن راهروها است. تجزیه و تحلیل الزامات ارتفاع پالت مورد نیاز برای محصولات مختلف می‌تواند منجر به تنظیم ارتفاع میله‌ها برای حذف فضای هدر رفته بین بالای بار واحد و سطح بعدی در سیستم قفسه‌بندی ذخیره‌سازی شود.
به طور متناوب، تغییر از عرض راهروهای استاندارد به راهروهای باریک نیز می تواند یک رویکرد موثر باشد. جابجایی از قفسه بندی معمولی (12′ یا بیشتر) به قفسه راهروی باریک (عرض 8′ تا 10′) یا راهروی بسیار باریک (راهروهای 5.5 اینچی) می تواند فضای ذخیره سازی را به طور چشمگیری افزایش دهد. با این حال، در مورد قفسه بندی و نوع لیفتراک مورد نیاز (راهروی متعادل یا باریک)، و همچنین بین تراکم ذخیره سازی و دسترسی به SKU، معاوضه هایی وجود دارد. راهروهای باریک نیز برای اپراتورهای تجهیزات مستعد تراکم هستند که منجر به تأخیر می شود.
سایر سیستم‌های قفسه‌بندی نیز می‌توانند برای اقلام با جابجایی سریع منطقی باشند. گزینه هایی مانند جریان پالت، فشار به عقب، دو برابر عمق، درایو در، درایو عبور، و غیره، می تواند به بهبود تراکم ذخیره سازی در شرایط مناسب کمک کند.
تجزیه و تحلیل الزامات موجودی قبل از تصمیم گیری مهم است. اقلام با بالاترین مقدار موجودی در هر SKU بهترین نامزد برای گزینه های قفسه بندی با تراکم بالا هستند. هنگامی که یک تاسیسات ذخیره سازی با تراکم بالا به دلیل کمبود موجودی یا نگرانی های مربوط به چرخش انبار، به طور کامل بارگیری نمی شود، وجود موقعیت های خالی پالت حاصل به عنوان لانه زنبوری نامیده می شود. وجود لانه زنبوری ممکن است جذابیت چنین سیستم های قفسه بندی را برای بسیاری از اقلام محدود کند.
بهینه سازی قفسه بندی انبار

یک قفسه بندی مزنین اضافه کنید

قفسه مزنین، نیم طبقه سکویی مرتفع است که بین کف و سقف نصب می شود. اضافه کردن یک نیم طبقه می تواند راهی عالی برای استفاده از قسمت بالای انبار برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی کلی آن باشد. قفسه های مزنین برای نگهداری و چیدن اقلام کوچک و همچنین کارکردهایی مانند ذخیره سازی لوازم بسته بندی، نصب جعبه، بسته بندی سفارشی و آماده سازی حمل و نقل مفید هستند.

ذخیره سازی خودکار

به طور فزاینده ای، انبارها با افزودن سیستم های ذخیره سازی و تکمیل خودکار ظرفیت خود را بهبود می بخشند. در حالی که بسیاری از این تاسیسات در مقیاس بزرگ هستند و با امکانات جدید مرتبط هستند، بسیاری از عملیات از مقاوم سازی “جزایر اتوماسیون” به امکانات موجود برای اقلام با جابجایی سریع سود می برند. گزینه‌های مختلفی مانند فن‌آوری‌های لایه‌چینی برای محصولات با حرکت سریع مانند نوشیدنی‌ها یا سیستم‌های ربات دروازه‌ای وجود دارد که می‌توانند از قسمت‌های خالی انبار برای برداشتن جعبه‌ها از یک پالت برای اضافه کردن به یک پالت خروجی استفاده کنند.
چنین سیستم‌هایی می‌توانند از گیره‌های تطبیقی برای رفع نیاز یک سبک خاص استفاده کنند. ظروف قابل استفاده مجدد مانند RPC ها برای چنین کاربردهایی ایده آل هستند. کارشناسان هشدار می دهند که یک سیستم خودکار برای مواد فاسدشدنی بالقوه مرطوب باید اجازه دهد که سطح کف به صورت دوره ای پاک شود تا هرگونه نشتی از محصولات پاک شود. یک سیستم ربات دروازه ای به خوبی برای این نیاز مناسب است.
در حالی که اقدامات برای افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی تسهیلات شما ممکن است تنها موارد اجتناب‌ناپذیر انتقال به ساختمان جدید را به تعویق بیندازد، اما می‌تواند به فراهم کردن فضای تنفسی کمی در آماده شدن برای مرحله بعدی رشد کمک کند.
منبع: ifco

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

سلام!

مشاوره فنی و تخصصی