کتابخانه ریلی و نگهداری کتاب

کتابخانه ریلی و نگهداری کتاب

استفاده از کتابخانه ریلی به منظور نگهداری کتاب یکی از روش های جدیدی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. کتاب ها، افق دید ما را گسترده می کنند و از ما انسان های بهتری می سازند. از همین رو ما علاوه بر قدردانی از نویسندگان، قدردان افرادی باید باشیم که دسترسی راحت به کتاب ها را برای ما فراهم می کنند.

از آنجایی که یک سیستم قفسه کتابخانه ریلی با طراحی خوب می تواند ماموریت کتابخانه را به خوبی انجام دهد. قفسه بندی کتابخانه اغلب یکی از ملاحظات اولیه با شروع فرآیند برنامه ریزی است. چرا قفسه بندی و چیدمان خوب می تواند دسترسی و جریان کتاب ها را راحت کند. فضای نگهداری کتاب ها را بهینه سازد، طوری که فضایی از کف کتابخانه به منظور استفاده های دیگر آزاد کند.

قفسه ها یا کمدهای خوش ساخت نیز می توانند سال ها دوام بیاورند و به طور یکپارچه با طراحی داخلی کتابخانه شما ادغام شوند. واحدهای قفسه فولادی محکم اوژن برای اطمینان از قابلیت اطمینان و دوام در کارخانه مهندسی با لوازم جانبی نمایشگر قابل تنظیم، وسایل کمکی سازماندهی، و پانل های انتهایی قابل تنظیم تولید و اجرا می شوند.

به زبان ساده، این راهی برای ذخیره بیشتر در فضای کمتر است. همه ما با قفسه های استاتیک سنتی آشنا هستیم. اما چالش با ذخیره سازی استاتیک این است که مقدار ثابتی از فضا را اشغال می کند. تعداد کتاب هایی که نیاز به نگهداری دارند همچنان در حال افزایش است، در حالی که متراژ مربع کتابخانه ها دقیقاً یکسان می ماند. سیستم‌های متحرک با چگالی بالا به شما امکان می‌دهند فضای هدر رفته راهرو را حذف کنید، ظرفیت را افزایش دهید و فضای کف کتابخانه ها را بهینه کنید.

 

مزیت های کتابخانه ریلی

همانطور که در ابتدای این مقاله آورده شده است، استفاده از سیستم نگهداری ریلی یکی از بهترین و مناسب ترین روش هایی است که در صرفه جویی از فضای کتابخانه تاثیر بسزایی دارد. کتابخانه ریلی با مکانیزم تحرک و هوشمند بودن دقت، سهولت دسترسی و امنیت در کتابخانه را تا حد زیادی افزایش دهد.

شما می توانید به کتاب مورد نظر خود توسط فشردن یک دکمه دسترسی پیدا کنید و همچین اطلاع از موجود بودن تا نبودن را به راحتی هر چه تمام به طور سیستماتیک بررسی نمایید. در ادامه می خواهیم به تفکیک مزایایی که از داشتن قفسه کتابخانه ریلی ایجاد می شود را به تفصیل شرح دهیم.

1- بهینه سازی فضای کتابخانه

اگر از قفسه کتابخانه با کمدهای متحرک به جای قفسه کتابخانه های سنتی ثابت استفاده می کنید، این پتانسیل را دارید که فضای نگهداری کتاب ها را به نصف کاهش دهید. با دو برابر کردن ظرفیت ذخیره سازی خود یا با کاهش 50 درصدی فضای ذخیره سازی خود، از فضای فعلی خود بهره بیشتری ببرید. قفسه سیار این پتانسیل را دارد که ظرفیت ذخیره سازی شما را تا 300 درصد در مقایسه با قفسه های پرکننده جانبی افزایش دهد.

2- قابلیت تنظیم و سفارشی سازی

کتابخانه ها یا اداراتی که دارای کتاب های زیادی برای نگهداری هستند این انعطاف‌پذیری را دارند که راه‌حل را متناسب با نیازهای تجاری خاص خود سفارشی کنند. سیستم های قابل برنامه ریزی دارای مزایای طولانی مدت برای ذخیره سازی هستند. این سیستم ها بالاترین تراکم ذخیره سازی را ارائه می دهند و به شما امکان می دهند برای گسترش کوتاه مدت یا بلند مدت در فضاهای موجود برنامه ریزی کنید.

3- افزایش امنیت

با یک دستگاه قفل برقی، دسترسی از راه دور یا مکانیزم های قفل معمولی برای کمک به کاهش سرقت احتمالی در کتابخانه های ریلی موجود است.

4- مقرون به صرفه

سیستم‌ها می‌توانند در فضای کمتری فضای ذخیره‌سازی بیشتری را فراهم کنند، در حالی که همان منطقه را اشغال می‌کنند که گزینه‌های سنتی استفاده از کف سودآورتر و مولد را ترویج می‌کنند.

مقالات مرتبط

3.7/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “کتابخانه ریلی و نگهداری کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

سلام!

مشاوره فنی و تخصصی