نحوه سازماندهی ابزارها در قفسه انباری

سازماندهی ابزارها در قفسه انباری، کارگاه یا سوله به شما کمک می کند که به راحتی جابجا شوید و همه چیز را مرتب نگه دارید. تعداد زیادی روش آسان برای سازماندهی ابزارهای شما وجود دارد که بسیاری از آنها نیز مقرون به صرفه هستند. برای آشنایی با این روش های سازماندهی ابزارها در قفسه انباری بپردازید.

قبل از شروع، موجودی ابزارهای خود را تهیه کنید.

قفسه انباری

تمام ابزارهایی را که در اختیار دارید جمع آوری کنید و از شر ابزارهایی که دیگر استفاده نمی کنید خلاص شوید. به این ترتیب شما مجبور نخواهید بود اقلامی را که فقط فضای ارزشمند قفسه انباری را اشغال می کنند، مرتب کنید. همانطور که موجودی خود را تهیه می کنید، سعی کنید اقلام را بر اساس گروه هایی مانند ابزار دستی، ابزار برقی و لوازم جانبی فهرست کنید. این کار مرتب‌سازی را آسان‌تر می‌کند و می‌توانید ببینید کدام گروه به بیشترین فضای قفسه بندی انبار نیاز دارند.
  • ابزارهای دستی شامل آچار، چکش، گیره و پیچ گوشتی است.
  • ابزارهای برقی شامل مته ها، اره های مدور، اره های میتر و تفنگ های میخکوبی هستند.
  • لوازم جانبی ابزار شامل مته، باتری، شارژر باتری و تیغه اره می باشد.

ابزارها را بر اساس نوع در قفسه ها گروه بندی کنید.

قفسه انباری

بر اساس آنچه از ابزار استفاده می کنید، مناطقی را در قفسه انباری ایجاد کنید. به ابزارهایی که بیشتر استفاده می کنید فکر کنید و آنها را با هم ذخیره کنید تا راحت ترین دسترسی را داشته باشید. به عنوان مثال، ممکن است ابزارهای دستی را در یک قفسه وسط قرار دهید. سپس، برای ابزارهایی که برای پروژه ها استفاده می کنید، منطقه بندی ایجاد کنید. شما می توانید ابزارهای نجاری را در یک قفسه و ابزار نقاشی را در منطقه دیگر داشته باشید.

دسته ها یا مناطق می تواند ابزار خانگی، ابزار حیاط و باغبانی یا ابزار کارگاه باشد. به موجودی خود مراجعه کنید تا تصمیم بگیرید چه مناطقی برای شما مناسب است.
ابزارهای سنگین‌تر را در قفسه‌های پایینی نگهداری کنید تا در صورت افتادن از تصادف یا آسیب جلوگیری کنید.
هیچ راه درست یا غلطی برای گروه بندی ابزارهای شما وجود ندارد، قفسه انباری خود را برای استفاده شخصی خود تنظیم کنید.

 

هر قفسه انباری را برچسب بزنید.

قفسه انباری

برچسب ها به شما کمک می کنند تا در سازمان خود ثابت قدم بمانید. حتی اگر مکانی را برای ابزارهای خاصی تعیین کرده باشید، ممکن است وقتی عجله دارید به آن پایبند نباشید. برای اختصاص دادن قفسه یا قسمتی از قفسه به ابزار خاصی از برچسب ساز استفاده کنید. به این ترتیب، شما به یاد خواهید داشت که هر بار ابزارهای خود را در همان نقطه قرار دهید.
ممکن است برچسب هایی مانند “ابزارهای دستی”، “ابزارهای برقی” و “لوازم جانبی ابزار” را امتحان کنید. برای ابزارهای بزرگتر، یک نقطه خاص مانند “دریل بی سیم” تعیین کنید.

 

ابزار کوچک خود را در سطل های موجود در قفسه ها نگهداری کنید.

سطل های ذخیره سازی به شما کمک می کند که در فضای انبار صرفه جویی کنید و سازماندهی لازم را به وجود آورید. لوازم جانبی کوچک مانند پیچ، میخ و پیچ و مهره را در سطلی قرار دهید تا در قفسه های شما پراکنده نشوند. چند سطل ذخیره سازی بخرید و آنها را در امتداد قفسه های خود قرار دهید تا یک کارگاه، کمد یا انباری مرتب داشته باشید.
برای سازماندهی بیشتر، هر سطل را برچسب بزنید. این واقعاً به شما کمک می کند اگر یک مورد تمام شود، بنابراین می دانید با چه چیزی باید آن را جایگزین کنید.
اگر نمی توانید سطل های ذخیره سازی مورد علاقه خود را پیدا کنید، جعبه های برق آبی کوچک را به قفسه های خود وصل کنید. اینها یک گزینه ذخیره سازی باز عالی هستند.

ابزارهای بزرگ یا ابزار برقی را روی قفسه های سیمی نگهداری کنید.

از آنجایی که ابزارهای برقی همیشه صاف قرار نمی گیرند، راحت تر روی قفسه های سیمی قرار می گیرند. قفسه های سیمی متناسب با اندازه کمد، انبار ابزار یا کارگاه خود تهیه کنید. دو طرف دیوار را سوراخ کنید، گیره ها را با پیچ از میان آنها ببندید و قفسه های سیمی را روی گیره ها آویزان کنید.
سپس، ابزارهای برقی را روی قفسه سیمی قرار دهید، اجازه دهید انتهای مته ها و تیغه های اره در بین سیم ها قرار گیرند. برای سازماندهی بیشتر، شارژرهای ابزار برقی را از قفسه های سیمی آویزان کنید.

یک تخته گیره ای در بالای قفسه ها نصب کنید.

برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی خود، ابزارها را روی یک تخته گیره آویزان کنید. سطح بالای قفسه را اندازه بگیرید تا طول تخته گیره مورد نیاز خود را مشخص کنید و یک تخته گیره در آن طول بگیرید. برای چسباندن میخ به دیوار، از نوارهای خزدار متناسب با ابعاد تخته میخ استفاده کنید. نوارها را با پیچ به دیوار بچسبانید، سپس گیره را با پیچ به نوارها وصل کنید.

قلاب ها را به سوراخ های میخ ببندید تا ابزار خود را آویزان کنید.
از آنجایی که می توانید قلاب های تخصصی پیدا کنید، می توانید انبردست، پیچ گوشتی، چکش، آچار و حتی قفسه های اضافی را آویزان کنید.
اگر می خواهید طول تخته گیره خود را سفارشی کنید، آن را با یک اره مدور برش دهید.

از فضای ذخیره سازی زیر قفسه ها استفاده کنید.

 

براکت ها را زیر قفسه ها نصب کنید تا بتوانید ابزار بیشتری را آویزان کنید. به دنبال براکت هایی باشید که برای پشتیبانی از میله های آویز طراحی شده اند. سپس، آن را زیر قفسه پیچ کنید، بنابراین می توانید یک ابزار بلند را روی قسمت منحنی براکت که میله آویز برای استراحت در آن طراحی شده است، قرار دهید.
به عنوان مثال، علف خوار، ابزار گیر یا میله های رولپلاک چوبی خود را روی براکت آویزان کنید.

 

مکعب های ذخیره سازی را برای سازماندهی اقلام شُل نصب کنید.

جعبه های ذخیره سازی را بین قفسه ها برای ابزارهای کوچکتر وصل کنید. اگر نمی خواهید مکعب های ذخیره سازی خود را بسازید، یک واحد ذخیره سازی چوبی بخرید و آن را در قفسه قرار دهید. سپس، می‌توانید آن را با ابزارهای کوچک‌تری مانند درزبندی، غلتک‌های رنگ و قوطی‌های اسپری رنگ پر کنید.
همچنین می توانید برای هر توله یک برچسب زیر فضا بچسبانید.

 

اقلام حجیم را در قفسه ها نگهداری کنید.

قفسه انباری

ابزارهای ناخوشایند را در سطل های بزرگ سازماندهی کنید تا مانعی برای آنها نباشد. ممکن است ابزارهایی داشته باشید که از قفسه ها بیرون می آیند یا ابزارهایی که اغلب از آنها استفاده نمی کنید، بنابراین نمایش آنها منطقی نیست. این اقلام را بر اساس کاربرد یا نوع مواد گروه بندی کنید و در قالب های پلاستیکی بزرگ قرار دهید. آنها را در قفسه های کم زیر محل کار خود قرار دهید.
برای اینکه راحت‌تر به خاطر بسپارید چه چیزی داخل آن است، روی قسمت بیرونی کیف که رو به بیرون است، برچسب بزنید.
اگر چند جوراب دارید، آنها را روی یک قفسه عمودی ذخیره کنید تا فضای کمتری اشغال کنند و سرنگون نشوند.

 

برای ذخیره سازی بیشتر قفسه های شناور آویزان کنید.

قفسه انباری

اگر فضای ذخیره سازی کافی ندارید، قفسه های بیشتری ایجاد کنید. گاهی اوقات شما به قفسه های اضافی نیاز دارید، به خصوص برای وسایلی که شکل نامناسبی دارند. قفسه های شناور را به صورت آنلاین یا در فروشگاه لوازم خانگی محلی خود خریداری کنید. سپس براکت ها را به دیوار بچسبانید و قفسه ها را داخل براکت ها پیچ کنید. برای اطمینان از اینکه قفسه های شناور شما یکدست هستند، از یک تراز استفاده کنید.

قفسه بندی سفارشی را متناسب با نیاز خود بسازید.

قفسه انباری

واحدهای قفسه بندی را متناسب با فضای شما یا ابزار خاص خود بسازید. به عنوان مثال، اگر می خواهید مقدار زیادی رنگ اسپری یا بطری را برای پروژه ها ذخیره کنید، نمی خواهید آنها را از قفسه ها خارج کنید، بنابراین باید آنها را به صورت عمودی ذخیره کنید. به جای اینکه آنها را در قفسه استاندارد خود قرار دهید، جایی که ممکن است از بین بروند، قفسه های نگهدارنده در انتهای آن بسازید و یک نوار چوبی را به وسط بچسبانید تا قفسه خود را ایجاد کنید. از ترکیبی از گزینه های ذخیره سازی قفسه استفاده کنید تا واقعاً بیشترین استفاده را از فضای خود ببرید.

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

سلام!

مشاوره فنی و تخصصی