انواع قفسه بندی ایزی راک

قفسه بندی ایزی راک

بهینه بودن طبقه بندی و چیدمان اقلام و محصولات در انبارها یکی از مزیت هایی است که هر انبارداری دغدغه ی آن را دارد. همچنین بایگانی و نگهداری اسناد، مدارک، پرونده ها، روزنامه ها، مجلات و کتاب ها در اداره ها، سازمان ها و کتابخانه ها نیازمند فضا هستند. بنابراین استفاده از یک نوع قفسه بندی مناسب همچون قفسه بندی ایزی راک می تواند کمک شایانی کند.

قفسه ایزی راک، یکی از انواع قفسه هایی است که در انبارها، فروشگاه ها، ادارات و حتی انباری منازل مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که این نوع قفسه ها به دلیل ساختار ساده ی سازه و نصب آسان طرفداران زیادی دارد.

این نوع قفسه بندی انبار را می توان در دو نوع قفسه ایزی راک ثابت و قفسه ایزی راک ریلی در اوژن سیستم جهان سفارشی سازی کرد. با توجه به اینکه این محصولات قابلیت سفارشی سازی دارند، کارشناسان اوژن راهنمایی های لازم را جهت داشتن بهترین نوع قفسه بندی به شما ارائه خواهند داد.

در ادامه به مقایسه انواع قفسه بندی ایزی راک خواهیم پرداخت. از ویژگی ها، فواید و کاربردهای آن سخن خواهیم گفت.

انواع قفسه ایزی راک

 

قفسه ایزی راک ثابت

استفاده از قفسه ایزی راک ثابت در بسیاری از انبارهای کوچک و متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. دفاتر، ادارات، انباری منازل و فروشگاه ها هم از مکان هایی هستند که می توان از این سیستم قفسه بندی استفاده کرد.

در این نوع قفسه ها، محصولات و اقلام به صورت دستی جایگذاری و برداشت می شوند. به زبان ساده تر اینکه، در این نوع قفسه ها به دلیل نگهداری اجسام سبک تا نیمه سنگین انتقال و جابجایی آن ها توسط نیروی انسانی و یدی صورت می گیرد.

تحمل وزن بیشتری نسبت به قفسه بندی پیچ و مهره ای دارد و همچنین تعداد ستون های کمتری استفاده می شود که نصب آن را ساده تر می کند.

 

قفسه ایزی راک ریلی

این نوع قفسه بندی انبار در موارد بسیاری به منظور بهینه سازی و سر و سامان دادن در چیدمان محصولات کاربرد فراوانی دارد. ریلی یا متحرک بودن قفسه های ایزی راک می تواند کمک شایانی در صرفه جویی فضای مورد استفاده انبار داشته باشد.

همانطور که در مقالات متعدد نحوه ی کارکرد قفسه های ریلی بیان شده است، شما می توانید با حرکت فرمان های تعبیه شده روی واحدهای قفسه به راهروی مورد نظر دسترسی داشته باشید.

قفسه ایزی راک ریلی یکی از پرطرفدارترین محصولاتی که در اوژن سیستم جهان با تکنولوژی و کیفیت جهانی طراحی، تولید و اجرا می گردد. نگهداری اجسام نیمه سنگین و نیمه حجیم همچون: مواد شوینده، مواد شیمیایی، مواد اولیه و انواع اقلام کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قفسه ایزی راک جایگزین قفسه های مشبک و پیچ و مهره ای

استفاده از قفسه های پیچ و مهره ای از قدیم تا کنون رواج داشته است. امروزه بسیاری از انبارها به دلایل زیادی استفاده از قفسه مدرن تری همچون قفسه های ایزی راک در راستای کار خود قرار داده اند.

همانطور که در مقاله قفسه پیچ مهره ای یا بدون پیچ و مهره توضیح داده ایم، مزیت هایی همچون سادگی نصب قفسه ایزی راک، قابلیت مونتاژ و دمونتاژ، استحکام و پایداری بالا و در نهایت زیبایی محیط انبار یا فروشگاه ها بسیاری را بر آن داشته است که دست به انتخاب آن بزنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت ها و مزیت های آن می توانید به اینجا مراجعه نمایید.

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

سلام!

مشاوره فنی و تخصصی