معرفی انواع استاکر در انبار

انواع استاکر در انبار
حمل و نقل ایمن و کارآمد مواد در انبار، برای عملکرد صحیح انبار بسیار مهم است. نیاز به ذخیره، جابجایی یا توزیع محصولات  در انبار به شما در تکمیل این وظایف کمک می کنند. تجهیزاتی مانند انواع استاکر پالت در انبار به شما این امکان را می دهد با دقت و امنیت بالایی مواد و محصولات را جابجا، ذخیره سازی و توزیع نمایید.
انواع مختلفی از استاکرهای انبار و سایر تجهیزات انباشته پالت وجود دارد که هر نوعی از آن ها از هزینه تا ظرفیت عملیاتی مزایا و معایب خاص خود را دارد. یادگیری بیشتر در مورد هر نوع به شما این امکان را می دهد تا بهترین استاکر را برای محصولات انبار خود انتخاب کنید.
در اینجا مروری بر چیستی استاکر و انواع مختلف استاکر پالت است.

پالت استاکر چیست؟

اینها ابزارهایی هستند که برای جابجایی پالت ها یا اقلام پالت شده در قفسه بندی انبار طراحی شده اند. برای اقلام با اندازه متوسط یا بزرگ، استاکرها از موتور استفاده می کنند تا به کارمندان کمک کنند تا محصولات را به راحتی بلند و جابجا کنند. علاوه بر جابجایی پالت ها به صورت افقی، استاکرها همچنین می توانند پالت ها را تا ارتفاعات بلند جابجا کنند. توانایی  ذخیره سازی پالت ها به صورت عمودی در قفسه های انبار؛ استفاده از استاکرها را ایده آل می سازد.
 همچنین می توانید از پشته های پالت برای بلند کردن پالت ها به داخل اتومبیل یا وسایل نقلیه دیگر استفاده کنید. به طور کلی، آنها رسیدگی به محصولات انبار را آسان تر می کنند و گزینه مقرون به صرفه تری نسبت به لیفتراک و سایر تجهیزات مشابه هستند.

کدام استاکر پالت برای من مناسب است؟

اضافه کردن یک پشته پالت به ابزارهای شما یک راه عالی برای ساده کردن کار با محصول است. با این حال، انواع مختلفی از استاکرهای پالت وجود دارد، بنابراین گاهی اوقات تشخیص اینکه کدام یک برای شما بهترین است دشوار است.
برخی از استاکرها برای بارها و شرایط با اندازه های مختلف بهتر از بقیه مناسب هستند. قبل از انتخاب استاکر خود، باید در کنار سایر ملاحظات به این فکر کنید که چقدر و تحت چه شرایطی حمل می شود.
برای انتخاب بهترین نوع استاکر پالت، می توانید این سوالات را در نظر بگیرید:
  • پالت شما باید چه وزنی را تحمل کند؟
  • پالت ها را چقدر بلند می کنید؟
  • چند وقت یکبار از استاکر استفاده خواهید کرد؟
  • انبار شما چه شرایطی دارد؟

انواع استاکر

سه نوع عمده از استاکرهای پالت وجود دارد: دستی، نیمه برقی و برقی. هر سبک متفاوت اجرا می شود و مزایای متفاوتی دارد، یادگیری در مورد ویژگی های مختلف آنها بهترین راه برای انتخاب استاکر مناسب برای انبار شما است.
Hochhub_EJCM

1. استاکر پالت دستی

استاکرهای دستی پالت رایج ترین انوع استاکر انبار هستند. به جای استفاده از یک سیستم کنترل الکترونیکی، این استاکرها دارای یک سیستم هیدرولیک هستند که به آنها امکان حرکت و بلند کردن پالت ها را می دهد. آنها دو چرخ در جلوی استاکر و یک چرخ در پشت دارند که به ماشین اجازه می دهد بچرخد. همچنین دارای یک اهرم در جلو می باشد.
استاکرهای دستی برای بلند کردن پالت ها عالی هستند، اما نسبت به انواع دیگر برای استفاده به کار کمی بیشتری نیاز دارند.
چگونه کار می کنند: برای کار با پشته ساز پالت دستی، کارگران استاکر را به محل مورد نیاز فشار می دهند. هنگامی که کاربر اهرم را به سمت پایین فشار می دهد، سیستم هیدرولیک فعال می شود. این سیستم از روغن برای انتقال نیرو در سرتاسر استاکر استفاده می کند تا زمانی که به شاخک های استاکر برسد. روغن به آنها توانایی بلند کردن مقادیر سنگین را می دهد. سپس کارگر شروع به چرخاندن دسته می کند و روغن به سمت شاخک ها جریان می یابد و آنها را به سمت بالا هل می دهد.
انواع دیگر: دسته های پالت دستی برای بلند کردن و حمل و نقل پالت ها عالی هستند و در سبک های دیگر نیز موجود هستند. به عنوان مثال، انواع دستی با سکوهای بزرگتر به جای دوشاخه وجود دارد، یا برخی از آنها با وسایل پا همراه هستند که کارگران برای بالا بردن بالابر پمپ می کنند. برخی دیگر یک میل لنگ دستی برای بالا بردن پالت ها برای کاربران دارند. در هر صورت، همه آنها به کمک دستی برای بلند کردن پالت ها نیاز دارند.
مزایا: یکی از مزایای قابل توجه استاکرهای دستی این است که مقرون به صرفه ترین هستند. بدون هزینه‌های اضافی کنترل‌های الکترونیکی، ساخت استاکر هزینه کمتری دارد. بنابراین، اگر به بودجه خود توجه می کنید، یک پشته پالت دستی ممکن است بهترین گزینه باشد. استاکرهای دستی همچنین می توانند در فضاهای تنگ قرار بگیرند و آنها را برای انبارهای تنگ تر ایده آل می کند.

2. استاکر نیمه برقی

نوع دیگر از انواع استاکر انبار، استاکر نیمه برقی است. این نوع از ترکیبی از عملکردهای دستی و الکتریکی استفاده می کند و ترکیبی از هر دو را ایجاد می کند. این دستگاه برای حمل پالت ها در فواصل کوتاه و روی هم چیدن آنها بهترین است.
از آنجایی که این پالت‌ها تا حدی با باتری کار می‌کنند، برای کار کردن به نیروی باتری متکی هستند. معمولاً باتری ها به اندازه یک روز کاری کار می کنند.
نحوه کار آنها: استاکرهای نیمه الکتریکی نیز از یک سیستم هیدرولیک برای بلند کردن پالت ها استفاده می کنند، اما انرژی آن به جای روغن از باتری ها تامین می شود. باتری ها یک زنجیر بالابر را تغذیه می کنند که باعث بالا آمدن شاخک ها می شود. به‌جای اینکه خودتان استاکر را بچرخانید، می‌توانید از کنترل‌های الکترونیکی برای کار با چنگال‌ها استفاده کنید. جنبه دستی یک استاکر نیمه الکتریکی این است که کاربر باید آن را به صورت فیزیکی به موقعیت خود منتقل کند. همچنین دارای یک ترمز است که کارگران می توانند از آن برای متوقف کردن کامل دستگاه در صورت نیاز استفاده کنند.
مزایا: از آنجایی که استاکرهای پالت نیمه برقی دارای اجزای الکتریکی و دستی هستند، هزینه آنها در حد متوسط است. از نظر قیمت یک گزینه متوسط عالی است. به علاوه، ساختار یک استاکر نیمه الکتریکی امکان چرخش و حرکت سریع را فراهم می کند. ترمز پایی به شما کمک می کند تا سریع بایستید که در انبارهای شلوغ یک ویژگی عالی است.

3. استاکر پالت برقی

آخرین انواع استاکر انبار، استاکر پالت برقی است که به عنوان استاکر برقی نیز شناخته می شود. این نوع از باتری ها به همراه موتور الکتریکی نیز تغذیه می شود. استاکرهای پالت الکتریکی به دلیل کنترل های کاملاً الکترونیکی آسان ترین کارکرد هستند. موتور الکتریکی باعث می شود که استاکر به سرعت و کارآمد در سرتاسر انبار شما حرکت کند. نحوه کار آنها: این استاکرها کاملاً با برق کار می کنند. هنگامی که کاربر دستگاه را روشن می کند، باتری نیرو را به موتور الکتریکی منتقل می کند. انرژی موجود در موتور به انرژی جنبشی تبدیل می‌شود که سیستم هیدرولیک را نیرو می‌دهد و پشته‌گر را قادر می‌سازد تا پالت‌ها را بلند کند. پشته دارای یک موتور اضافی است که چرخ ها را تغذیه می کند، بنابراین یک اپراتور می تواند به جای فشار دادن دستی، پشته را به اطراف ببرد.
انواع دیگر: استاکرهای برقی در سبک های مختلفی موجود هستند. برخی از گزینه ها دارای پایه های قابل تنظیم هستند که دسترسی به سطوح بالاتر را آسان تر می کند. گزینه دیگر برای استاکر برقی به نام استاکر وزنه تعادل شناخته می شود. این استاکرها برای متعادل کردن وزن پالت ها با سایر اجزای دستگاه طراحی شده اند. تعادل تعادل به این نوع توانایی می دهد تا مقادیر بسیار سنگین را تا ارتفاعات شدید بلند کند.
مزایا: استاکرهای پالت برقی معمولاً گران ترین نوع هستند. اما، آنها معمولاً بیشترین توانایی را برای بلند کردن مقادیر سنگین دارند. اگر انبار شما دارای محصولات سنگین است، تطبیق پذیری و دوام یک استاکر پالت برقی ممکن است ارزش هزینه اضافی را داشته باشد. از آنجا که شما مجبور نیستید آنها را به اطراف فشار دهید، کارگران می توانند سریعتر در انبار حرکت کنند. این سرعت کارایی انبار شما را افزایش می دهد، که همیشه برای تجارت مثبت است.
منبع:
tpsupplyco

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

سلام!

مشاوره فنی و تخصصی