قفسه بندی لاستیک خودرو

لاستیک ها یکی از قطعات خودرو هستند که به دلیل ویژگی های خاص خود یکی از متداول ترین و پیچیده ترین محصولات برای نگهداری در انبار هستند، بنابراین سیستم های قفسه بندی انبار لاستیک خودرو مناسب برای آنها طراحی شده است.
لاستیک ها عنصر اساسی در انواع خودرو و ماشین هستند. بنابراین می توانند از نظر اندازه، جنس و وزن بسیار متفاوت باشند. در این مقاله، ما بر روی تایرهای خودرو، ویژگی های ذخیره سازی آنها و مناسب ترین سیستم های قفسه بندی تمرکز خواهیم کرد.

شرایط نگهداری صحیح لاستیک خودرو

1- در مرحله اول، تجزیه و تحلیل محیط و شرایط محیطی برای نگهداری لاستیک، چه در یک انبار، محل تجاری یا کارگاه بسیار مهم است.
2- لاستیک های خودرو باید در داخل خانه نگهداری شوند تا از بروز ترک های ناشی از ذخیره سازی خارج جلوگیری شود.
3- باید مکانی به دور از تاثیر مستقیم نور خورشید، در دمای متوسط (25-15 درجه)، با رطوبت کم و تهویه صحیح باشد.
4- همچنین باید محیطی باشد که از مواد شیمیایی پر نباشد و منابع حرارتی مصنوعی مانند موتورهای در حال کار یا لوله‌های در حال کار نباشد.
5- برای این امر همچنین مهم است که محل به طور منظم و کامل تمیز شود.
قفسه بندی انبار لاستیک خودرو

مشخصات نگهداری لاستیک خودرو

هنگامی که فضای داخل انبار یا محل نگهداری لاستیک ها آماده شد، نکات زیر را برای نگهداری صحیح آنها در شرایط خوب قفسه بندی انبار لاستیک خودرو به خاطر بسپارید.
  • لاستیک ها را روی زمین قرار ندهید.
  • لاستیک ها را نباید مستقیماً روی زمین قرار داد تا از رطوبت جلوگیری شود. آنها باید به طور ایده آل در قفسه بندی، یا حداقل در پالت ها یا سطوح دیگر بالای زمین ذخیره شوند.
  • لاستیک ها را تحت هیچ فشاری قرار ندهید.
  • لاستیک‌ها باید روی قفسه‌بندی نگهداری شوند، بدون اینکه تحت هیچ نوع فشار یا کششی قرار گیرند که می‌تواند آنها را تغییر شکل دهد و عملکرد صحیح آینده آنها را تغییر دهد.
توجه ویژه به خطر آتش سوزی
به دلیل داشتن ترکیب لاستیکی یک محصول قابل اشتعال، باید به خطر آتش سوزی و سیستم های جلوگیری از قفسه بندی انبار و صنعتی توجه ویژه ای شود. برای تعریف دقیق این اقدامات پیشگیری از خطر باید مقررات محلی بررسی شود.
موقعیت یابی صحیح محصول
اگر لاستیک‌ها بدون رینگ نگهداری می‌شوند، توصیه می‌شود آنها را به صورت عمودی ذخیره کنید و به طور دوره‌ای آنها را بچرخانید تا از هرگونه تغییر شکل در لاستیک جلوگیری شود.
اگر آنها با لبه گنجانده شده ذخیره شوند، زمان نگهداری باید کوتاه تر باشد. آنها باید به صورت افقی ذخیره شوند، تا فشار لازم باد شوند و همچنین به طور منظم چرخانده شوند.
برخورد دقیق با لاستیک ها
لاستیک‌ها را باید قبل از قرار دادن روی قفسه‌بندی تمیز کرد و برای جابجایی آن‌ها از دستکش استفاده کرد. باید توجه ویژه ای به استفاده از تجهیزات جابجایی خودکار برای جابجایی آنها شود.
تعداد زیادی مراجع
هنگام مدیریت انبار تایر، به یاد داشته باشید که تعداد زیادی مرجع مختلف برای ذخیره وجود خواهد داشت. اگر فضای قفسه بندی، مخصوص تایرها طراحی شود از نظر وزن و اندازه تفاوت زیادی با دیگر فضاها نخواهند داشت. اما سازماندهی و مدیریت موجودی هر مرجع یک چالش خواهد بود.
قفسه بندی انبار لاستیک خودرو

راه حل های قفسه بندی و چیدن تایرها

بنابراین راه حلی که ما برای ذخیره سازی صنعتی لاستیک ها توصیه می کنیم، راه حل های برداشت است. که در این مورد برای لاستیک ها یا چرخ هایی با اندازه های مختلف مناسب است.
این یک راه حل قفسه بندی صنعتی است که امکان ذخیره سازی دستی لاستیک ها را با دسترسی مستقیم و فوری به تمام منابع ذخیره شده فراهم می کند و مدیریت انبار و جریان محصول را تسهیل می کند.
همچنین یک سیستم بسیار همه کاره است که می تواند در ارتفاعات سطوح مختلف تنظیم شود، بنابراین با تمام اندازه های تایر سازگار است.
سطح اول از قرار گرفتن لاستیک های خودرو بر روی زمین جلوگیری می کند تا از رطوبت دور نگه داشته شود و از ذخیره سازی خوب اطمینان حاصل شود.
اگر لاستیک بدون رینگ ذخیره شود، به صورت عمودی روی تیرها در یک عرض از پیش تعیین شده قرار می گیرد، بنابراین چگالی ذخیره سازی بیشتری حاصل می شود.
سیستم ذخیره سازی را می توان در ارتفاع افزایش داد و لوازم جانبی مانند تخته های چوبی یا سینی های فلزی را برای نگهداری انواع دیگر محصولات یا لاستیک با رینگ به صورت افقی اضافه کرد.
بسته به وزنی که قفسه قرار است تحمل کند، در صورت لزوم می توان از ساختار قفسه بندی پالت استفاده کرد.
در قفسه بندی مکانیزه یا قفسه هوشمند، ما می توانیم به شما در زمینه ذخیره سازی تایر کمک کنیم. برای ارتباط با ما می توانید با شماره های موجود در سایت با ما ارتباط برقرار کنید تا بهترین و مناسبترین نوع قفسه بندی انبار لاستیک را به شما پیشنهاد دهیم.
منبع: ar-racking

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

سلام!

مشاوره فنی و تخصصی