با قفسه های هوشمند، هوشمندانه انبار کنید

قفسه های هوشمند

از آنجایی که نوآوری اینترنت اشیا (IoT) حجم قابل توجهی را در تبلیغات خریداران  دارد، ابزارهایی مانند ابزارهای هوشمند در حال تبدیل شدن به یک جزء کلیدی در پیشرفت انبارها و زنجیره تامین هستند. از رایانه، فناوری اطلاعات و ردیاب‌های RFID گرفته تا قفسه‌های هوشمند، تضمین می‌کنند که دسته‌ی پیشرفت تحقق را ساده‌تر می‌کنند و در عین حال تفاوتی را برای برآورده کردن خواسته‌های در حال رشد مشتریان تجاری و مشتریان عادی ایجاد می‌کنند.

برای همگام شدن با صحنه در حال تغییر لجستیک، کسب و کارها باید این پیشرفت ها را دریافت کنند و به طور قابل قبولی آنها را در عملیات خود هماهنگ کنند تا به بازگشت سرمایه (ROI) دست یابند.

قفسه های هوشمند

رویکرد و توسعه سریع تجارت الکترونیک در دو دهه گذشته ماهیت استثنایی اداره انبار را تغییر داده است. کسب‌وکارهای متعددی با افزایش کارکنان خود برای همگام شدن با تقاضا، با این چالش‌ها مواجه شده‌اند. نگه داشتن عملیات در سرعت ضرب به افراد بستگی دارد که با برنامه های کامپیوتری تخیلی ترتیبات برای دنبال کردن جریان کالاها کمک می کند.
در هر صورت، برای تشویق اثربخشی رو به جلو و رقابت در تبلیغاتی که به سرعت در حال تغییر است، کسب‌وکارهای متعددی به ربات‌سازی گسترده، به‌ویژه ادغام قفسه‌های هوشمند در مدیریت انبار روی می‌آورند. این رویکردها، مزیت های فوق العاده ای برای کسب و کارها به همراه دارد.

قفسه های هوشمند چیست؟

قفسه های هوشمند از فناوری RFID (به عنوان مثال، برچسب های RFID، ریدرهای RFID و آنتن ها) برای ردیابی خودکار موجودی در فروشگاه های خرده فروشی استفاده می کنند. قفسه های هوشمند از سنسورهای وزن استفاده می کنند که در داخل قفسه ها یا زیر آنها نصب می شوند. سنسورها برای ردیابی میزان موجودی موجود در قفسه ها استفاده می شوند.

این قفسه‌ها به خرده‌فروشان این امکان را می‌دهد تا سطح موجودی را بررسی کنند و بدانند چه زمانی یک محصول موجود نیست. این نوآوری همچنین می تواند خرده فروشان را نسبت به سرقت محصولات هشدار دهد.
قفسه‌های هوشمند خرده‌فروشان را قادر می‌سازد تا سطح موجودی را بررسی کنند و بدانند چه زمانی یک محصول موجود نیست. فناوری قفسه های هوشمند همچنین می تواند خرده فروشان را از سرقت کالا آگاه کند.

مزایای قفسه های هوشمند

  • اطلاعات موجودی در زمان واقعی و مدیریت موجودی
  • هشدارهای موجودی کم برای به حداقل رساندن موقعیت های خارج از انبار و فرصت های فروش از دست رفته
  • موقعیت محصول را اصلاح کنید و در صورت جابجایی محصولات هشدار دهید
  • به روز رسانی برچسب های قفسه در زمان واقعی
  • نمایش اطلاعات محصول موثر و سفارشی شده
  • عملکرد فروشگاه بهینه شده و خدمات مشتری افزایش یافته است

ضرورت وجود انبارهای هوشمند

بسیاری از کارشناسان صنعت انبار متوجه شده اند که زمان آن فرا رسیده است که به سمت زیرساخت های نوآورانه در حال پیشرفت حرکت کنیم. بنابراین آنها با قفسه های هوشمند شروع کرده بودند.
قفسه های هوشمند
تغییر تمایل خریدار دلیل اصلی ارائه شده برای این امر بود. هنگامی که مشتریان و خریداران در مورد نحوه مراقبت از کالای خود و چرخش سریع‌تر درخواست درک برجسته‌تری دارند، پیشرفت فناوری اساسی می‌شود. چالش های تجارت الکترونیک، نوار لجستیک زنجیره تامین را بالا می برد.
با ادغام موفقیت‌آمیز قفسه‌های هوشمند در یک محیط انبار، کسب‌وکارها می‌توانند به تبدیل عملیات تکمیلی خود کمک کنند. این قفسه ها کامپیوتری گسترده ای را ارائه می دهند که می تواند به کاهش یا حذف کانون های عذاب متخصص کمک کند.

قفسه های هوشمند چگونه کار می کنند؟

وقتی سطح محصول پایین می‌آید، قفسه‌های هوشمند اخطاریه‌ای برای پر کردن مجدد به نمایندگان گجت تلفن همراه مرتبط خود ارسال می‌کنند (به‌علاوه با ابزارهای RF سازگار هستند). نماینده احتیاط را می بیند، به انبار یا انبار می رود و منبع موجود در قفسه را دوباره پر می کند.
در آن مرحله، قفسه های موجود در انبار یا انبار وزن خود را در برابر تمرکز مجموعه از پیش برنامه ریزی شده شما بررسی می کنند و اخطاریه ای را برای خریداران ارسال می کنند. خریداران ممکن است در آن مرحله اطلاعات معاملات را بررسی کرده و مبلغی را برای سفارش مجدد انتخاب کنند. سپس ممکن است برای تمدید، کاهش یا لغو سفارش محصول با فروشنده یا تولید کننده تماس بگیرند.
از آنجایی که اطلاعات اقلام در زمان واقعی قابل دسترسی است، هیچ تأخیر یا وقفه‌ای در انتخاب‌های مشتاقانه وجود ندارد.
امروزه مدیریت انبار با قفسه های هوشمند دیگر چیز عجیب و جدیدی نیست. به کارگیری چنین فناوری هایی در مدیریت انبار یک گام بزرگ رو به جلو و یک پیشرفت در صنعت خرده فروشی به طور کلی است. خرده فروشان می توانند به راحتی سطوح موجودی را از طریق این دستگاه هوشمند مدیریت کنند و از این طریق اطمینان حاصل شود که نیازهای مصرف کنندگان همیشه به طور کامل برآورده می شود.
منبع:connectpos

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

سلام!

مشاوره فنی و تخصصی