نکات ایمنی در انبار

نکات ایمنی در انبار
تمامی شغل ها و کسب و کارها برای اینکه بتوانند پیشرفت کنند نیاز دارند که دست به ریسک بزنند. چرا که بدون اینکه ریسک کنند، انجام امور دشوار خواهد شد. کار در انبار یکی از مشاغلی است که ممکن است امنیت و ایمنی شما را به خطر بیاندازد و انجام امور را برای مشکل سازد. مواردی هستند که شاید شما به آن ها توجهی نداشته باشید و از آن بی تفاوت عبور کنید. اما برای اینکه محیط کاری امنی را ایجاد کنیم نیاز است که به نکات ایمنی در انبار نگاهی بیاندازیم و به آن ها توجه کنیم.
ایجاد قوانین ایمنی انبار به اندازه، خط مشی و رویه های شرکت بستگی دارد. با این حال، اجرای قوانین مبتنی بر موارد نقض مکرر استناد شده می‌تواند نقطه شروع مناسبی برای اطمینان از انطباق اولیه OSHA باشد.
 
در اینجا نمونه های کلی از 10 قانون ایمنی انبار وجود دارد که می توانید در زمینه خاص خود اعمال کنید:
 
 

10 نکته ایمنی در انبار

1. اطمینان حاصل کنید که از تجهیزات ایمنی استفاده می شود.
از تجهیزات ایمنی مانند PPE و سایر تجهیزات مورد نیاز مربوط به حفاظت در برابر آتش، طراحی، نگهداری و استفاده از کامیون‌های صنعتی برقی بهره ببرید. داشتن آنها در محل و در واقع استفاده از آنها کمک زیادی به حفظ امنیت کارگران و به دست آوردن ارزش پول شما می کند.
 
 
 
2. هرگونه خطرات احتمالی ایمنی را از بین ببرید.
خطرات احتمالی مواد شیمیایی را طبقه بندی کرده و اطلاعات مربوط به خطرات و اقدامات حفاظتی مناسب را به کارکنان انبار ارسال کنید. این را می توان با انجام ارزیابی ریسک و سایر روش های مربوطه مربوط به شناسایی و ارزیابی خطرات انجام داد.
 
 
3. خطرات الکتریکی را کنترل کنید.
روش‌های ایمن سیم‌کشی برق را ترویج دهید، به‌ویژه زمانی که با سیم‌کشی موقت، سینی کابل و سیم‌کشی باز روی مقره‌ها سروکار دارید. پوشش تاسیسات الکتریکی و تجهیزات بهره برداری نصب شده یا مورد استفاده در انبار یا روی انبار، سازه های آن و سایر مناطق نزدیک محل.
 
4. مناطق خطرناک تعیین شده را به وضوح برچسب بزنید.
علائم و برچسب های ایمنی به ارتقای آگاهی مردم در مناطق خطرناک کمک می کند که از وقوع حوادث و صدمات جلوگیری کند. در یک انبار، هم کارکنان و هم بازدیدکنندگان ممکن است در معرض تجهیزات و مناطق خطرناک باشند. در این صورت، چنین تجهیزاتی باید با برچسب‌های مناسب و علائم هشدار دهنده مناسب نگهداری شوند.
 
چند نمونه از علائم ایمنی قابل استفاده عبارتند از:
 
  • علائم خطر
  • علائم هشدار دهنده
  • علامت احتیاط
  • علائم خطر بیولوژیکی
  • به علائم توجه کنید
  • علائم ایمنی عمومی یا دستورالعمل های ایمنی
  • علائم ایمنی آتش نشانی
  • علائم پذیرش

 

5. نردبان ها را قبل از استفاده بررسی کنید.
برای استفاده ایمن، بررسی استفاده اولیه از نردبان در هر شیفت کاری مهم است. این به کاهش تصادفات ناشی از نقص های از دست رفته کمک می کند. هنگام استفاده از موازی، تراز و فاصله یکنواخت آنها اطمینان حاصل کنید. قوانین ایمنی نردبان را اینجا ببینید.

 

6. آماده اضطرار باشید.
ویژگی های عملیاتی مسیرهای خروجی مانند روشنایی کافی، علامت گذاری مناسب و سیستم هشدار کارمند قابل اجرا را حفظ کنید. کارکنان همچنین باید از پروتکل های اضطراری موجود آگاه باشند.

 

7. اجرای پادمان ها
از خطرات احتمالی دستگاه های مکانیکی انتقال نیرو مانند محافظ ماشین، بازرسی های منظم و روغن کاری مناسب محافظت کنید.

 

8. تجهیزات حفاظتی تنفسی
در مواقعی که چنین تجهیزاتی برای محافظت از سلامت آنها به عنوان بخشی از برنامه حفاظت تنفسی ضروری است، ماسک‌های تنفسی مناسب را در اختیار پرسنل انبار قرار دهید.

 

9. رویه های ایمنی مناسب
پروتکل ها یا رویه های ایمنی را برای هدایت کارکنان به کار ایمن ایجاد و اجرا کنید. بسته به خطرات و خطرات موجود در انبار، ممکن است اقدامات احتیاطی بیشتری مورد نیاز باشد.
 
 
10. نگهداری پیشگیرانه
بیشتر تصادفات و صدمات ناشی از نگهداری ضعیف است. ماشین آلات، تجهیزات، ابزار و سازه ساختمان باید به طور منظم بازرسی و نگهداری شوند. این نه تنها کارمندان و بازدیدکنندگان را ایمن نگه می‌دارد، بلکه از وقوع خرابی‌های برنامه‌ریزی نشده پرهزینه نیز جلوگیری می‌کند.
 

منبع: safetyculture

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “نکات ایمنی در انبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

سلام!

مشاوره فنی و تخصصی